SZTUKA WYBORU w Świekatowie - Aktualności - Sztuka Wyboru

Aktualności

SZTUKA WYBORU w Świekatowie

W Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Świekatowie Dyrektor Pan Bogusław Bykowski zorganizował wczoraj (19.03.15) debatę na temat problemów, jakie występują wśród młodzieży, a wynikają z kontaktów z alkoholem i innymi środkami odurzającymi oraz związane są ze zjawiskiem przemocy rówieśniczej.

Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Swoją obecnością spotkanie to zaszczycił Wójt Gminy Pan Marek Topoliński w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Pani Eweliny Ledzińskiej. Nie zabrakło też przyjaciół świekatowskiego gimnazjum - Pani Joanny Bartoszewskiej  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu oraz policjantów: dzielnicowego st. asp. Krzysztofa Kłosowskiego oraz st. sierż. Julii Świerczyńskiej i st. asp. Marka Rydzewskiego z KPP w Świeciu. Kom. Marek Kolinski z KWP w Bydgoszczy zaprezentował uczniom filmy z pierwszej i drugiej edycji programu profilaktycznego SZTUKA WYBORU. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji. Okazało się, że poruszane tematy były dla nich ważne i wzbudzały sporo emocji, co świadczy o tym, że świekatowscy gimnazjaliści to mądrzy i wrażliwi młodzi ludzie.

Po raz kolejny okazało się, że filmy ze SZTUKI WYBORU stanowiły doskonałe tło do dyskusji na ważne dla młodych tematy.

Młodzież ze świekatowskiego gimnazjum brała udział w poprzednich edycjach naszego programu. Życzymy im, aby w czwartej edycji SZTUKI WYBORU to ich film został nominowany do głównej nagrody.