SZTUKA WYBORU w Szubinie - Aktualności - Sztuka Wyboru

Aktualności

SZTUKA WYBORU w Szubinie

13.03.2015 w auli Zakładu Poprawczego Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej w Szubinie odbyło się spotkanie młodzieży z policjantami w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy „Sztuka Wyboru”.

 

Inicjatorem spotkania, w którym wzięli udział wychowankowie tej placówki oraz młodzież z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1, był wychowawca ZP w Szubinie Pan Arkadiusz Siuchniński. Kom. Marek Kolinski i st. asp. Adam Kumkowski z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy zapoznali blisko 100 uczestników z programem „Sztuka Wyboru”. W drugiej części spotkania odbyła się debata poświęcona zagrożeniom, jakie czyhają na młodzież w internecie. Podczas dyskusji zostały wykorzystane filmy, które zdobyły laury podczas trzeciej edycji programu „Sztuka Wyboru” zatytułowanej „Nie kliknij w przestępstwo” pt. „Dziewczyna z klasy”, „Wyloguj się do życia”, „Sell your bady” oraz „Reality”. Celem filmów tworzonych przez uczestników naszego programu jest poruszanie ważnych dla młodych ludzi problemów, w ramach edukacji rówieśniczej. Okazało się, że filmy doskonale spełniły swoją rolę i udało się z ich wykorzystaniem wywołać dyskusję z zaproszonymi do udziału w tym przedsięwzięciu uczniami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym spotkaniu i zapraszamy nie tylko szubińskie szkoły do udziału w kolejnej edycji „Sztuki Wyboru”, zatytułowanej „Kręcę na trzeźwo”.