RSS
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 31 Sierpnia 2015
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:1004
Zatrzymani sprawcy:47
Zatrzymani poszukiwani:3
Wypadki drogowe:4
Więcej...
 
 
 KIEROWNICTWO STRUKTURA KWP RZECZNIK PRASOWY TWÓJ DZIELNICOWY PRACA W POLICJI ________________ FUNDUSZE UNIJNE RUCH DROGOWY PREWENCJA KADRY I SZKOLENIE KRYMINALISTYKA PSYCHOLOG W POLICJI PRAWA CZŁOWIEKA ZAMÓWIENIA PUBLICZNE INWESTYCJE I REMONTY ZWIĄZKI ZAWODOWE IPA BIURO SPRAW WEWNĘTRZNYCH STOWARZYSZENIE EMERYTÓW i RENCISTÓW POLICYJNYCH _______________ POZWOLENIA NA BROŃ LICENCJA DETEKTYWA OCHRONA OSÓB I MIENIA OSOBY POSZUKIWANE, OSOBY ZAGINIONE INTEGRACJA LOGISTYCZNA PLATFORMA DLA DOSTAWCÓW NASI PASJONACI HISTORIA POLICJI FILMOTEKA LINKI KONTAKT  GALERIE
 


strzałka Związki zawodowe informują
W dniach 26-27.06.2008 roku w Legionowie odbyły sie I warsztaty służbowo-związkowe. Organizatorem tych warsztatów była Komenda Główna Policji. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele organizacji związkowych działających w jednostkach policji, komendanci wojewódzcy policji, szkół policji oraz kierownictwo Komendy Głównej Policji z komendantem głównym na czele. Stronę służbową garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentował  Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Gajewski, ze strony związkowej udział wzięli przewodniczący ZW NSZZ Pracowników Policji Zbigniew Szmigiero, przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Jarosław Hermański i wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów Jerzy Bronicki.

Szkolenie zostało przeprowadzone w formie warsztatów, które poświęcone były "budowaniu optymalnych relacji komendantów jednostek policji ze związkami zawodowymi" w celu poznania problematyki współpracy ze związkami zawodowymi i zdobycia wspólnego doświadczenia potrzebnego w rozwiązywaniu spraw pracowniczych w sytuacjach spornych oraz konfliktowych. W pierwszym dniu trwania warsztatów została podpisana Umowa o współpracy "Program ubezpieczeniowy POLICJA 2008" oraz Umowa w sprawie "Funduszu Prewencyjnego PW/19/2008" pomiędzy PZU na Życie a komendantem głównym i przewodniczącymi organizacji związkowych działających w jednostkach policji. W drugim dniu trwania warsztatów  dyrektor Biura Finansów KGP przedstawiła informacje dotyczące realizacji budżetu policji za okres 5 miesięcy 2008 r.

W swoim wystąpieniu poinformowała o przekazaniu w miesiącu lipcu br. wszystkim jednostkom policji środków finansowych na wypłatę dodatków specjalnych dla członków korpusu służby cywilnej. W nawiązaniu do otrzymanego projektu Uchwały Rady Ministrów w sprawie procentowego podziału na poszczególne urzędy środków na wynagrodzenia, przewidzianych na dodatki specjalne w służbie cywilnej, dyrektor Biura Finansów poinformowała, że Komenda Główna Policji nie będzie podejmować dodatkowych ustaleń i decyzji co do zasad podziału środków przeznaczonych na wypłatę dodatków specjalnych, gdyż Kancelaria Prezesa Rady Ministrów dokonała procentowego podziału na poszczególne urzędy, w tym również na wszystkie jednostki policji w kraju. Dlatego też zasadne jest włączenie się Zarządów Wojewódzkich NSZZ Pracowników Policji do ustalenia kryteriów podziału środków na dodatki specjalne w swoich jednostkach.
 
Natomiast odnośnie uruchomienia środków finansowych przeznaczonych na sfinansowanie procesu wartościowania stanowisk pracy (tj. 50 proc. środków z rezerwy celowej) i zmniejszenia różnic w wynagrodzeniach pomiędzy urzędami (tj. 20 proc. środków z rezerwy celowej) – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uruchomi środki po zakończeniu przez audyt kontroli z przeprowadzonego wartościowania stanowisk pracy w jednostkach policji.

opr. ZBIGNIEW SZMIGIERO (08.2008 r.)


       

 

 
Powrót  Drukuj   Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 - 2015 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KWP Bydgoszcz