RSS
Dzisiaj jest: Środa, 19 Listopada 2008
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:478
Zatrzymani sprawcy:30
Zatrzymani poszukiwani:22
Wypadki drogowe:5
Więcej...
 
 
 STRONA GŁÓWNA KWP KONTAKT KIEROWNICTWO STRUKTURA KWP LINKI RZECZNIK PRASOWY WYDARZENIA DNIA STATYSTYKA PRACA W POLICJI FUNDUSZE UNIJNE OSOBY POSZUKIWANE, OSOBY ZAGINIONE RUCH DROGOWY PREWENCJA KADRY I SZKOLENIE KRYMINALISTYKA PSYCHOLOG W POLICJI ZGŁOŚ KORUPCJĘ PRAWA CZŁOWIEKA WYROKI SĄDOWE PASJONACI W POLICJI ZAMÓWIENIA PUBLICZNE NASZE FILMY HISTORIA KAMPANIA PROMOCYJNA KWARTALNIK "RAPORT"  GALERIE
 


strzałka ROWEREM BEZPIECZNIEJ

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Już teraz słoneczne dni sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wielu z nas dawno odkurzyło rowery i zadbało o ich renowację. Przygotowaliśmy sprzęt, ale czy pomyśleliśmy o bezpieczeństwie, o znajomości choćby najprostszych zasad poruszania się po drogach?
 
„Gazeta Pomorska”, Polskie Radio „PIK” oraz stowarzyszeniem „KIWANIS” już od dziś prowadzi akcję „Rowerem bezpieczniej”. Na łamach „Gazety” co tydzień będą ukazywać się informacje o tym, jak bezpiecznie powinien zachować się rowerzysta. Co czwartek publikowane będzie jedno pytanie dot. bezpieczeństwa opracowane przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, która włączyła się merytorycznie w podjęte działania.
 
W paśmie porannym i wieczornym czasu antenowego radia „PIK” słuchacze usłyszą pytania, na które odpowiadać będą telefonicznie lub poprzez wiadomość sms. Na tych, którzy udzielą prawidłowej odpowiedzi czekają nagrody.
 
Podjęte działania stanowią początek współpracy z mediami oraz szeregiem instytucji, które pragną aktywnie uczestniczyć w podejmowaniu wszelkich starań mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Naszym celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Pragniemy aby formy mówienia o tym co ważne przybierały różne kształty; zaczynając od prostych zabaw skierowanych do najmłodszych poprzez broszury informacyjne, spotkania ze społeczeństwem, a także informacje prasowe.
 
Wspólne mówienie o bezpieczeństwie daje szeroką bazę ukazania tego, co jakże istotne dla każdego z nas. Już dziś możemy pomyśleć o tym jak bezpiecznie spędzać wolny czas.

Niech dorośli pokażą dzieciom, jak prawidłowo jeździć rowerem, jak korzystać z uroków letniej aury, by radośnie wrócić do szkolnych ławek.
 
 
 
opracowała:
mł. asp. Joanna Dunisławska
Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy
 
 
 
Publikacja: Piotr Pawlaczyk
KWP w Bydgoszczy
administrator www
POWRÓT  Drukuj    Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KWP Bydgoszcz