RSS
Dzisiaj jest: Piątek, 28 Sierpnia 2015
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:748
Zatrzymani sprawcy:29
Zatrzymani poszukiwani:10
Wypadki drogowe:2
Więcej...
 
 
 KIEROWNICTWO STRUKTURA KWP RZECZNIK PRASOWY TWÓJ DZIELNICOWY PRACA W POLICJI ________________ FUNDUSZE UNIJNE RUCH DROGOWY PREWENCJA KADRY I SZKOLENIE KRYMINALISTYKA PSYCHOLOG W POLICJI PRAWA CZŁOWIEKA ZAMÓWIENIA PUBLICZNE INWESTYCJE I REMONTY ZWIĄZKI ZAWODOWE IPA BIURO SPRAW WEWNĘTRZNYCH STOWARZYSZENIE EMERYTÓW i RENCISTÓW POLICYJNYCH _______________ POZWOLENIA NA BROŃ LICENCJA DETEKTYWA OCHRONA OSÓB I MIENIA OSOBY POSZUKIWANE, OSOBY ZAGINIONE INTEGRACJA LOGISTYCZNA PLATFORMA DLA DOSTAWCÓW NASI PASJONACI HISTORIA POLICJI FILMOTEKA LINKI KONTAKT  GALERIE
 


strzałka FOTO.Powiat Radziejowski. Sytuacja na drogach

 

Weekend na drogach powiatu radziejowskiego , 16- 18 stycznia 2009 roku

Wypadek drogowy w którym poszkodowany został pieszy, cztery kolizje drogowe, w tym dwie spowodowane przez pijanych kierujących samochodem i rowerem, odnotowaliśmy w okresie mijającego styczniowego weekendu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (16.01.) w Połajewie gmina Piotrków Kujawski

Jak się okazało nietrzeźwy 40-letni Mariusz S., mieszkaniec tej gminy, kierowca opla corsy ( Wynik: ponad 2.0 promile alkoholu) na drodze gruntowej w kierunku wsi Byszewo w czasie wymijania, na łuku, zjechał na przeciwny pas drogi którym poruszał się autobus szkolny przewożący dwadzieścioro dzieci z opiekunką, doprowadzając do czołowego zderzenia się pojazdów.


Na szczęście poza poważnym uszkodzeniem osobowego auta, obrażeń ciała, nie niezagrażających jednak życiu, doznał jedynie sam sprawca jak i jego pasażer, w szczególności z uwagi na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przetransportowani zostali do radziejowskiego szpitala. Dzieci innym podstawionym autokarem udały się w dalszą podróż do miejsc zamieszkania. Z ustaleń wynika, iż 40-latek po raz kolejny zasiadł za kierownicą pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.Po godzinie 17:00 w Zblęgu gmina Osięciny doszło do najechania na leżącego na drodze pieszego. Kierowca audi, 28-letni mieszkaniec tej gminy po wyminięciu się z pojazdem jadącym z przeciwka poczuł, że na coś najechał- potrącił Po zatrzymaniu stwierdził, że był to pieszy, który leżał na jezdni, na pasie po którym się poruszał. Karetka pogotowia którą wezwał, zabrała przytomnego poszkodowanego gdzie po serii badań stwierdzono u niego złamania żuchwy, obojczyka, co spowodowało konieczność leczenia szpitalnego. Oceniając zdarzenie i tak należy mówić o niesamowitym szczęściu 55-latka, który doznał jedynie niegroźnych dla życia urazów, mimo potrącenia przez pojazd. Kierowca był trzeźwy, zaś od 55-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Czynności w sprawie wypadku prowadzą radziejowscy śledczy.

Tego samego dnia chwilę po 19:00 doszło do kolejnej kolizji. 34-letni kierowca opla astry, mieszkaniec gminy Osięciny w Stróżewie gmina Bytoń na drodze W 267 relacji Piotrków Kujawski- Siniarzewo, zakończył podróż w przydrożnym rowie, po tym jak inny pojazd jadący z przeciwka zjechał na pas ruchu opla i tym samym zmusił 34-latka do zjechania z drogi do rowu, co spowodowało uszkodzenie przodu auta. Obecnie mundurowi dążą do ustalenia winnego tego zdarzenia drogowego, wskazywanego przez poszkodowanego.

Sobotni poranek (17.01. godzina 06:50) fatalnie zaczął się dla 21-letniego kierowcy BMW, mieszkańca okolic Konina. Mężczyzna wracający ze studniówki, jadący przez Nową Wieś gmina Piotrków Kujawski, na śliskiej nawierzchni w wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do wywrócenia się auta na dach. Poza zniszczeniem karoserii, jemu samemu jak i pasażerce, nic się nie stało. Za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych ukarany został przez mundurowych, obecnych na miejscu kolizji, mandatem karnym.


Tego samego dnia, około godziny 12:40 w Samszycach Las gmina Osięciny, 35-letni Paweł M. po tym jak w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu kierowcy chryslera doprowadził do kolizji, sam ponosząc szkodę w wyniku uderzenia przez auto w tylne koło uciekł z miejsca, nie czekając na przyjazd mundurowych, wezwanych przez 58-latka, uciekł do lasu. To tam, policjanci odnaleźli 35-latka, który jak się okazało nie uciekał z uwagi na szok po kolizji a stan nietrzeźwości (Przeprowadzone badanie wykazało bowiem u niego ponad 3 promile alkoholu) Mężczyzna poza odpowiedzialnością za przestępstwo kierowania rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, zakończonym uszkodzeniem pojazdu

Jednak najbardziej tragiczny był bilans wypadku drogowego jaki wydarzył się w okolicach Tomisławic gmina Wierzbinek (Stanisławowo) w sobotnie popołudnie (17.01. około godziny 14:30) na drodze wojewódzkiej nr 266 relacji Ciechocinek- Sompolno, na pograniczu Kujaw z Wielkopolską

Potrójna śmierć

Na prostym odcinku drogi 29-letni kierowca osobowego audi mieszkaniec okolic Piotrkowa Kujawskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi doprowadzając do zderzenia z pojazdem tej samej marki. W wyniku obrażeń ciała śmierć na miejscu ponieśli rodzice 29- latka, 61-letnia Anna i o rok starszy Jan K. Zderzenia nie przeżył również kierowca drugiego pojazdu, 62-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koledzy z wielkopolskiej Policji

W radziejowskim szpitalu przebywają pozostali uczestnicy tego tragicznego w skutkach wypadku- 29-letni kierowca i 40 letnia pasażerka drugiego z aut.

 

Materiał zdjęciowy z tej tragdedii:
 
http://www.wirtualnykonin.pl/go.live.php/PL-H167/aktualnosci/2638/smiertelny-wypadek.html

Radziejowska drogówka apeluje do wszystkich kierujących, uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości do zmiennych warunków pogodowych i sytuacji na drodze, gdyż zima nadal zaskakuje, co potwierdzają podane przykłady z ostatnich godzin. Pamiętajmy o tym wybierając się w drogę.

(foto: ORD KPP Radziejów i Jacek Jasiński KPP Radziejów)
 
POWRÓT  Drukuj    Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 - 2015 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KWP Bydgoszcz