RSS
Dzisiaj jest: Niedziela, 30 Sierpnia 2015
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:761
Zatrzymani sprawcy:31
Zatrzymani poszukiwani:7
Wypadki drogowe:2
Więcej...
 
 
 KIEROWNICTWO STRUKTURA KWP RZECZNIK PRASOWY TWÓJ DZIELNICOWY PRACA W POLICJI ________________ FUNDUSZE UNIJNE RUCH DROGOWY PREWENCJA KADRY I SZKOLENIE KRYMINALISTYKA PSYCHOLOG W POLICJI PRAWA CZŁOWIEKA ZAMÓWIENIA PUBLICZNE INWESTYCJE I REMONTY ZWIĄZKI ZAWODOWE IPA BIURO SPRAW WEWNĘTRZNYCH STOWARZYSZENIE EMERYTÓW i RENCISTÓW POLICYJNYCH _______________ POZWOLENIA NA BROŃ LICENCJA DETEKTYWA OCHRONA OSÓB I MIENIA OSOBY POSZUKIWANE, OSOBY ZAGINIONE INTEGRACJA LOGISTYCZNA PLATFORMA DLA DOSTAWCÓW NASI PASJONACI HISTORIA POLICJI FILMOTEKA LINKI KONTAKT  GALERIE
 


strzałka Nieznajomość prawa szkodzi

Wiele razy mówi się o tym, że nieznajomość prawa szkodzi. Doświadczył tego 52-letni mężczyzna, który „odświeżył” trochę swoje prawo jazdy. Teraz może mu za to grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z włocławskiej drogówki zatrzymali wczoraj (17.08) w Nasiegniewie do kontroli przejeżdżający ciągnik. W czasie prowadzonej kontroli mundurowi stwierdzili, że blankiet prawa jazdy, którym okazał się 52-letni traktorzysta jest nieaktualny. Dokument wydany został w latach siedemdziesiątych, a właściciel nie wymienił go w odpowiednim czasie na właściwy. Okazało się również, że mimo, iż dokument jest nieaktualny, to zdjęcie jest jak najbardziej aktualne. Właściciel dokumentu przyznał wówczas, że nie miał pewności, czy musi wymienić ten dokument i w dalszym ciągu posługiwał się starym. Ponadto wyjaśnił także, że oryginalne zdjęcie gdzieś się zawieruszyło i mężczyzna postanowił wkleić w to miejsce aktualne. Nie sądził jednak, jak twierdził, że naruszył w ten sposób prawo. Niemniej niewiedza nie zwolni go z odpowiedzialności za samodzielne „odświeżenie” dokumentu, a za to grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom.Małgorzata Marczak
Oficer Prasowy
KMP Włocławek

 
Publikacja: Kamila Ogonowska
KWP w Bydgoszczy
Zespół Prasowy
POWRÓT  Drukuj    Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 - 2015 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KWP Bydgoszcz