Irlandzcy funkcjonariusze odwiedzili kujawsko-pomorskich policjantów

Data publikacji 06.11.2019

W ramach międzynarodowej wymiany Stowarzyszenia IPA - Placement Programme w dniach od 20 do 24 października 2019 r. w województwie kujawsko-pomorskim przebywali dwaj funkcjonariusze Policji (GARDA) z Irlandii. Zasadniczym celem wymiany stażowej funkcjonariuszy należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA jest ich zapoznanie ze strukturą i funkcjonowaniem Policji kraju, w którym realizowana jest wizyta.

W tym przypadku pobyt Irlandczyków w Polsce rozpoczął się spotkaniem z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Pawłem Spychałą. W czasie wizyty w Bydgoszczy funkcjonariusze Gardy mogli zapoznać się ze strukturą i siedzibą kujawsko-pomorskiej Policji, a także głównymi zadaniami realizowanymi przez polską Policję. Policjanci z Irlandii spotkali się również z Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofem Stefaniakiem, a w komendzie miejskiej mogli zobaczyć jak na co dzień wygląda praca dyżurnego jednostki oraz całej załogi centrum monitoringu. Ku zadowoleniu gości z Irlandii był także czas na służbę w charakterze obserwatora, która pełniona była na drogach powiatu bydgoskiego w nieoznakowanym radiowozie marki BMW z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Nasi goście byli pod wrażeniem sprzętu, jakim dysponują polscy funkcjonariusze podczas wykonywania codziennych obowiązków. Funkcjonariusze Gardy spotkali się także z Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Mirosławem Kozłowiczem. Podczas spotkania rozmawiano na temat współpracy Policji oraz instytucji rządowych w Polsce i Irlandii. Wymiana stażowa to również świetna okazja na promocję regionu i prezentację miejsc, które stanowią atrakcję turystyczną. Tak było i tym razem, a zwiedzanie Bydgoszczy i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie dostarczyło gościom niezapomnianych wrażeń.

Koledzy z irlandzkiej Policji przebywali nie tylko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale pod opieką członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA
na Dolnym Śląsku brali udział w jubileuszu 25-lecia tejże grupy wojewódzkiej. Każda wymiana stażowa jest inna, a udział w Placement Programme to świetna okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poznania wyjątkowych ludzi.

Publikacja: Piotr Pawlaczyk
  • Komendant wita gości w swoim biurze
  • Policjanci z Irlandii
  • zaproszeni goście siedzą przy stole razem z komendantem
  • zaproszeni goście siedzą przy stole razem z komendantem
  • grupowe zdjęcie komendanta z zaproszonymi gośćmi

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.