ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH

Data publikacji 18.11.2019

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. W 2005 Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Corocznie na świecie co 30 sekund w wypadku drogowym ginie jedna osoba. Tragedia ta przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. Ich rodziny cierpią, borykają się z problemami, czasami tracą jedynego żywiciela rodziny, a dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Toruniu przy udziale Urzędu Marszałkowskiego, WORD oraz Straży Miejskiej w Toruniu aktywnie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W trakcie działań funkcjonariusze apelowali o rozsądek i rozwagę na drodze oraz rozdawali elementy odblaskowe zachęcając do ich używania po zapadnięciu zmroku. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania oraz miasteczko ruchu drogowego, gdzie funkcjonariusze odpowiadali na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego w tym wprowadzonych zmian w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym.

DZIAŁANIA NA TERENIE KPP W TUCHOLI

DZIAŁANIA NA TERENIE KPP W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM

DZIAŁANIA NA TERENIE KPP W BRODNICY

DZIAŁANIA NA TERENIE KMP W GRUDZIĄDZU

DZIAŁANIA NA TERENIE KPP W NAKLE

DZIAŁANIA NA TERENIE KMP W BYDGOSZCZY

DZIAłANIA NA TERNIE KMP W TORUNIU

DZIAŁĄNIA NA TERENIE KPP W ŻNINIE

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Piotr Pawlaczyk
  • policjant wręcza odblaski
  • policjantka wręcza odblaski
  • policjantka wręcza odblaski
  • mężczyzna zakłada alkogoogle
  • funkcjonariusze pozują do zdjęcia

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.