Marzec pod znakiem doskonalenia strzeleckiego - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Marzec pod znakiem doskonalenia strzeleckiego

W marcu br. 40 policjantów – instruktorów strzelań policyjnych woj. kujawsko-pomorskiego brało udział w 3-dniowych warsztatach strzeleckich w ramach doskonalenia zawodowego lokalnego.

Podczas zajęć  doskonalono taktykę i techniki strzeleckie, umiejętności pracy w zespołach dwuosobowych, tamowanie masywnych krwotoków, zaopatrywanie ran postrzałowych i resuscytację krążeniowo-oddechową. Strzelania z różnych typów broni (karabinek automatyczny AKMS, pistolet maszynowy PM-98 i broń gładkolufowa „Mossberg”) odbywały się na krytej strzelnicy policyjnej KWP w Bydgoszczy przy ul. Ks. J. Poniatowskiego 3 w Bydgoszczy oraz strzelnicy garnizonowej Wojska Polskiego przy ul. Rynkowskiej w Bydgoszczy. 29 policjantów przeszkolono w zakresie obsługi i użycia broni palnej innej niż indywidualna.

W trakcie warsztatów przeprowadzono także wewnętrzne zawody strzeleckie instruktorów strzelań policyjnych, w których czołowe miejsca zajęli: I miejsce - sierż. szt. Łukasz Sztubecki z KMP we Włocławku, II miejsce – sierż. szt. Tomasz Jaromin z KMP w Bydgoszczy, III miejsce – asp. szt. Cieszyński Mariusz z KPP w Inowrocławiu.

24 marca 2016r. na krytej strzelnicy policyjnej KWP w Bydgoszczy odbędą się zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy”. Policjanci  woj. kujawsko-pomorskiego rywalizować będą w strzelaniach statycznych i dynamicznych w kategorii indywidualnej i drużynowej.

Autor: nadkom. Robert Miękczyński WKiSz KWP w Bydgoszczy
Publikacja: st. post. Szymon Tworowski

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.