Dziś złożyli ślubowanie - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Dziś złożyli ślubowanie

Data publikacji 20.11.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 30 nowych policjantów.

Słowa gratulacji i powodzenia  w czasie trwania uroczystości policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

– To wielki honor i zaszczyt być policjantem, ale to także obowiązek… Złożyliście przed chwilą ślubowanie. Proszę Was pozostańcie wierni służbie - powiedział insp. Paweł Spychała.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom ślubujących.

Następnie głos zabrał Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ksiądz Prałat Stanisław Kotowski, który podkreślił konieczność kształtowania charakteru przez młodych funkcjonariuszy.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 6 do Bydgoszczy, 5 do Torunia, 4 do Lipna, 3 do Grudziądza i Mogilna, po 1 do: Żnina, Golubia-Dobrzynia, Chełmna, Włocławka oraz 5 do Oddziału Prewencji Policji.

Ostatnie przyjęcia do służby w tym roku w kujawsko-pomorskim garnizonie odbędzie się w grudniu.

Dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji.

Uroczystość ślubowania i jej podniosły charakter była doskonałą okazją do wręczenia Honorowych Medali POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE dla policjantów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście:

  • sierż. Patryka Theussa,
  • sierż. Przemysława Rassmusa,

którzy w tym roku trzykrotnie podejmowali interwencje ratujące ludzie życie. GRATULUJEMY!!

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości, i powodzenia! Awansowanym – dalszych sukcesów!

 

 

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.