Aktualności, bieżące wydarzenia, komunikaty

Policja Kujawsko-Pomorska

Członkowie IPA na największych zawodach w Polsce OCEANLAVA – TRIATHLON POLSKA

Data publikacji 28.08.2019

Indywidualnie i drużynowo nasi Koledzy zdobyli I miejsca, na największych zawodach triathlonowych w Polsce.

W sobotę (17.08.2019 r.) w Borównie, pow. bydgoski, rozegrano największe w Polsce zawody na długim dystansie OCEANLAVA – TRIATHLON POLSKA. W ekstremalnie trudnych zmaganiach na pełnym dystansie (226,7km) wystartowało 211 zawodników, a wśród nich podkom. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy.

Pierwszą konkurencją triathlonu było przepłynięcie dystansu 3,8 km w jeziorze Borówno. Po tym etapie przyszedł czas na rower. Uczestnicy mieli do pokonania 180 km na trasie między Borównem a Bydgoszczą. Bieg maratoński natomiast, który liczył 42,195 km zorganizowany został pośród zieleni Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Na metę, która usytuowana została przed stadionem Zawiszy pierwszy wbiegł Marek, który pokonał dystans w łącznym czasie 9 h 11 m 49,35 s.

W sztafecie nasi Koledzy też nie mieli sobie równych, pokonując 6 innych drużyn. Rywalizację rozpoczął, wskakując do wody, podkom. Robert Ciepłowski, dalej zmienił go na rowerze podinsp. Marcin Zmudziński, a całość zakończył biegiem podkom. Piotr Jarząb. Pełen dystans nasza drużyna pokonała w czasie 9 h 01 m 26 s i stanęła na najwyższym stopniu podium.

 

Autor: Żmudziński Marcin Foto: Żmudziński Marcin
Publikacja: Piotr Pawlaczyk