Aktualności, bieżące wydarzenia, komunikaty

XXV Ogólnopolski Rajd Ekologiczny pod nazwą Ekologicznie w Borach Tucholskich

Data publikacji 19.09.2022

W sobotę 3 września 2022 roku Kujawko-Pomorska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz LKT WYCZÓŁ GOŚCIERADZ przy współpracy z Ludowym Klubem Turystycznym w Tucholi zorganizowali XXV Ogólnopolski Rajd Ekologiczny pod nazwą Ekologicznie w Borach Tucholskich - z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wydarzenie stanowiło również IV rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu PZM.

Jak zawsze impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, w sobotni poranek na starcie w Tucholi stawiło się 15 załóg. Trasa prowadziła z Tucholi do miejscowości Swornegacie gdzie zaplanowano podsumowanie imprezy. Wszyscy uczestnicy dotarli szczęśliwie do mety, gdzie czekała na nich przepyszna grochówka. Po wręczeniu pucharów oraz nagród rzeczowych zorganizowano wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. W rajdzie wzięło udział 5 naszych załóg. Indywidualne drugie miejsce zajeła załoga IPA w składzie: kierowca Stańczak Krzysztof z pilotką Bogną Stańczak, trzecie miejsce zajęła załoga IPA w składzie: kierowca Rozpędowski z pilotką Inez Rozpędowską. Pozostałe załogi IPA zajęły 5,6 i 9 miejsce. Drużynowo KP GW IPA zajęła pierwsze miejsce.

Autor: Wiesław Rzyduch, zdjęcia: Łukasz Chożępa
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

• Grupa uczestników rajdu podczas wręczania pucharów.