Archiwum aktualności do 2015 roku

II EDYCJA KRÓLEWSKIEGO PÓŁMARATONU W KRAKOWIE Z UDZIAŁEM NASZEJ KOBIECEJ REPREZENTACJI

Data publikacji 05.11.2015

Za nami kolejna, piękna impreza biegowa, kończącego się z wolna sezonu. 24 października Br. o godz. 11:00 sprzed imponującego krakowskiego obiektu sportowego - Tauron Areny Kraków, wystartował II PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Za nami kolejna, piękna impreza biegowa, kończącego się z wolna sezonu. 24 października Br. o godz. 11:00 sprzed imponującego krakowskiego obiektu sportowego - Tauron Areny Kraków, wystartował II PZU Cracovia Półmaraton Królewski. To dopiero druga edycja tego biegu, a już osiągnięto „europejską” frekwencję, na linii startu stanęło ponad 6 tysięcy zawodniczek i zawodników.

Podobnie jak  w przypadku Maratonu Krakowskiego, trasa tegorocznego biegu półmaratońskiego, licząca sobie 21km i 97m, poprowadzona została tak, aby uczestnikom tej imprezy zapewnić zarówno pozytywne „doznania fizyczne”, wynikające wprost z samego biegania, jak również zaoferować „atrakcje  duchowe”, bo takie niewątpliwie daje zawodnikom bieganie wśród licznych, pięknych zabytków i malowniczych uliczek Królewskiego Grodu. Do ciekawszych, spośród odwiedzonych w biegu miejsc zaliczyć można na pewno Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, lewo i prawobrzeżne nadwiślańskie bulwary z Wawelskim Smokiem, czy też „przestrzenne” krakowskie Błonia, z których rozpościera się m.in. piękny widok na Kopiec Kościuszki.

W tegorocznej, II edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, Koło Biegów Maratońskich Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA reprezentowała zdecydowanie piękniejszą część naszych zawodników, na starcie stanęły nasze dziewczyny Basia Bajur i Ewa Wilk.

Nasze Panie jak zwykle stanęły na wysokości zadania i również tym razem pobiegły znakomicie. Basia Bajur dystans 21km i 97m pokonała w czasie 1h i 53min., zaś Ewa Wilk uzyskała czas 1h i 54min.
Starty z ich udziałem znacząco podnoszą poprzeczkę kobiecego biegania w naszym Kole, dawno już nie mieliśmy tak równo i dobrze biegających dziewczyn. Cieszy to tym bardziej, że poziom naszych Pań stale rośnie, a przed nami jesienno-zimowy okres przygotowawczy do kolejnego sezonu biegowego, w którym, mam nadzieję, będą one nadal reprezentowały barwy KBM.

Mając na względzie determinację, zaangażowanie i wolę walki, jest bardziej niż pewne, że w przyszłym roku nasze dziewczyny nie tylko mocno „wyśrubują” wyniki w biegowej rywalizacji kobiet, ale też z ich udziałem „dorobimy się” w końcu kobiet, startujących w biega górskich, w tym także ultra.

Dziewczyny GRATULACJE!! oby tak dalej, mocno trzymamy kciuki!!

Wracając do statystyk, zwycięzcą tegorocznego Królewskiego Półmaratonu Krakowskiego został Kenijczyk Elvis Kipkoech, reprezentujący barwy AZS AWF Masters Kraków, uzyskując znakomity czas 1:02:45, pierwszy z polaków plasował się dopiero na miejscu 13-tym. Wśród kobiet natomiast tryumfowała Polka Monika Stefanowicz, biegająca w barwach WKS Grunwald Poznań, która dystans półmaratonu pokonała w czasie 1:12:47.

Autor: Jarek Sadowski
Publikacja: st. post. Szymon Tworowski

• Od lewej: Ewa Wilk i Basia Bajur na starcie II PZU Półmaratonu Królewskiego w Krakowie; /Fot. ze zbiorów E. Wilk/