Warsztaty dla policjantów Wydziału Konwojowego - Policja Kujawsko-Pomorska

Warsztaty dla policjantów Wydziału Konwojowego

Policja Kujawsko-Pomorska

Warsztaty dla policjantów Wydziału Konwojowego

Data publikacji 18.09.2015

W dniach 26.02 i 01.03.2010 r. została przeprowadzona przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy kolejna edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu sposobów postępowania w przypadku zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej podczas konwojowania osób zatrzymanych.

PolicjaW dniach 26.02 i 01.03.2010 r. została przeprowadzona przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy kolejna edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu sposobów postępowania w przypadku zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej podczas konwojowania osób zatrzymanych.

Warsztaty zaadresowane są do policjantów Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy. Uczestnicy zajęć ćwiczyli techniki interwencyjne ze szczególnym uwzględnieniem technik konwojowania osób zatrzymanych. Podsumowaniem wyczerpujących ćwiczeń było przeprowadzenie pełnego algorytmu postępowania w przypadku próby ucieczki osoby konwojowanej. W procesie szkoleniowym wykorzystano system realnej symulacji szkolenia strzeleckiego w oparciu o pistolety typu GLOCK 17. Zmęczeni wielogodzinnymi ćwiczeniami funkcjonariusze zgodnie stwierdzili, że trud włożony w zajęcia daje satysfakcje z dobrego przygotowania do zadań służbowych.


Policja
Policja

Opr.: Piotr Cieślicki
Specjalista Sekcji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego
WKiS KWP w Bydgoszczy