Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali złodzieja samochodów

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci "drogówki" ze Świecia odzyskali skradzione auto, renault captur. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który jest podejrzany o współudział w kradzieży. W pojeździe zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kanistry z paliwem, nożyce do cięcia stali, urządzenia elektroniczne służące do zakłócania sygnału GPS oraz telefony komórkowe i krótkofalówkę.

W ubiegły wtorek  (12.05) o godz. 19:40 w miejscowości Morsk patrol ,,drogówki’’ z grupy speed ujawnił wykroczenie polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu pojazdów przez kierującego renault, który poruszał się w kierunku Bydgoszczy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg za kierowcą. Po przejechaniu ok 3 km sprawca wykroczeń skręcił w drogę gruntową, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli w pościg lecz w pewnym momencie utracili kontakt wzrokowy z sprawcą. W trakcie sprawdzania pojazdu renault captur okazało się, że został skradziony w Elblągu.

Drugi patrol ,,drogówki”, który szukał kierującego samochodem renault, w miejscowości Dziki, zauważył i zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem skoda superb.  Kierującym był 21-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, który podczas kontroli  zachowywał się nerwowo i nie potrafił wyjaśnić, co robi w tym miejscu, na gruntowej drodze. Podczas kontroli w pojeździe ujawniono kanistry z paliwem, nożyce do cięcia stali, urządzenia elektroniczne do zakłócania sygnału GPS, telefony komórkowe oraz krótkofalówkę. Mężczyzna został zatrzymany jako osoba podejrzana  o współudział w kradzieży pojazdu.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu. 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży auta. Sąd rejonowy w Elblągu na podstawie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesące.

 

Autor: sierż.szt. Damian Ejankowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz
  • Kontrola drogowa.
  • Kontrola drogówki