Warsztaty z techniki jazdy radiowozem - Archiwum po 2015 roku - Policja Kujawsko-Pomorska

Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Warsztaty z techniki jazdy radiowozem

Nie pierwszy raz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy zorganizowali warsztaty z techniki jazdy radiowozem. W szkoleniu uczestniczyli policjanci ruchu drogowego z jednostek policji naszego województwa, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach.

W tym tygodniu, przedpołudniem na bydgoskim Kartodromie PZMot. odbyły się warsztaty z zakresu techniki jazdy radiowozem. Zajęcia doskonalące prowadzili instruktorzy z Polskiego Związku Motorowego Panowie: Krzysztof Studziński oraz Roman Walerczak. 

W szkoleniu uczestniczyli policjanci z jednostek naszego województwa, którzy na co dzień pełnią służbę. Głównym celem zajęć było doskonalenie techniki jazdy samochodem: jazda slalomem między pachołkami i panowanie nad pojazdem podczas pokonywania „ostrych” zakrętów oraz umiejętność kierowania pojazdem podczas „wychodzenia z poślizgu”, którą ćwiczono na płycie poślizgowej. W szkoleniu wzięło udział 40 policjantów.

Mamy nadzieję, że warsztaty dały możliwość sprawdzenia, weryfikacji, a czasem może podszkolenia umiejętności w warunkach warsztatowych, ale jednak bardzo realnie oddających codzienna służbę w radiowozie.
 

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz
  • Szkolenie RD
  • Szkolenie RD
  • Szkolenie RD
  • Szkolenie RD
  • Szkolenie RD