Policyjny dyżur w redakcji „Gazety Pomorskiej” - Archiwum po 2015 roku - Policja Kujawsko-Pomorska

Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Policyjny dyżur w redakcji „Gazety Pomorskiej”

Jak należy jeździć, aby nie stracić prawa jazdy? Na te i inne nurtujące czytelników pytania odpowiadali policjanci "pełniący dyżur” w redakcji "Gazety Pomorskiej. Tematem przewodnim były przepisy ruchu drogowego obowiązujące wszystkich uczestników ruchu.

Wczoraj (19.01.17) w redakcji "Gazety Pomorskiej" policyjny „dyżur przy telefonie” pełnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy: p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podinsp. Maciej Zdunowski oraz podkom. Joanna Karpińska. Tematem przewodnim były przepisy ruchu drogowego obowiązujące wszystkich jego uczestników. Czytelnicy chętnie dzwonili i zadawali pytania dotyczące przepisów z ustawy prawo o ruchu drogowym. Dotyczyły one m.in.: sytuacji kiedy kierowca możne stracić prawo jazdy, przewożenia dzieci w foteliku bezpieczeństwa, korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem, czy też zachowania się na skrzyżowaniu w sytuacji, gdy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony, a świeci się zielona strzałka. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom użytkownicy dróg będą czuli się bezpieczniej na drogach.

W związku ze zbliżającym się feriami zimowymi funkcjonariusze zaapelowali do czytelników o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, gdyż mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Okres zimowy to trudne warunki na drodze. Mundurowi zaapelowali także do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, jak również o dostosowanie prędkości do trudnych i zmieniających się często warunków atmosferycznych.

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska