Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 10.02.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu akcje organizowane są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Na terenie naszego województwa prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się "niechronionym uczestnikom", czyli pieszym i rowerzystom, czy nie łamią oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach uczestniczyło łącznie 478 funkcjonariuszy, którzy zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. Oczywiste jest, że mundurowi reagowali także na nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami wobec "niechronionych uczestników".

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 805 wykroczeń popełnionych przez kierujących, 579 przez pieszych i 20 przez rowerzystów.

W wyniku akcji nałożono 665 mandatów karnych na kierowców, 306 na pieszych i 6 na rowerzystów. Podczas działań policjanci ujawnili 426 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast 56 nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

 

"Niechronieni uczetnicy ruchu drogowego" w powiecie brodnickim

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska