Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas eliminacji powiatowych Turnieju BRD w Tucholi

22 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W realizacji turnieju brali udział przedstawiciele z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wraz z furgonem profilaktyczno-edukacyjnym oraz przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Zawody te były też doskonałą okazją, by zainaugurować akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W turnieju uczestniczyło pięć szkół podstawowych i cztery gimnazjalne z terenu powiatu tucholskiego, które miały po czterech przedstawicieli z każdej szkoły podstawowej i po trzech przedstawicieli z gimnazjum. Turniej składał się z części teoretycznej (test wiedzy o ruchu drogowym) i części praktycznej (jazda rowerem po miasteczku rowerowym oraz torze sprawnościowym). Do pokonania rowerem był między innymi slalom kółkowy - żmijka, bramka wisząca czy też pochylnia. Do przygotowania miasteczka ruchu drogowego wykorzystano sprzęt profilaktyczny znajdujący się w furgonie profilaktyczno-edukacyjnym, będącym na wyposażeniu WRD KWP w Bydgoszczy.   

Podczas rozgrywania eliminacji powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyła się inauguracja akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która w swojej odsłonie promowała bezpieczeństwo rowerzystów.    

Poniżej klasyfikacja:

szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gostycynie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Iwcu
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Lińsku
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Lubiewie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Żalnie
Indywidualnie zwyciężył Kacper Lutoborski – Szkoła Podstawowa w Gostycynie

gimnazja:

I miejsce - Gimnazjum w Gostycynie
II miejsce - Gimnazjum w Śliwicach
III miejsce – Gimnazjum w Bysławiu
IV miejsce- Gimnazjum w Żalnie
Indywidualnie zwyciężył Michał Gola – z Gimnazjum w Gostycynie

GRATULUJEMY ZWYCIĘSKIM DRUŻYNOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH.

 

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...