Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Nowe urządzenia do kontroli stanu trzeźwości trafiły do policjantów

Cztery urządzenia do kontroli stanu trzeźwości przekazane przez Automobilklub Kujawsko-Pomorski, a sfinansowane przez firmę Gdańsk Transport Company S.A. już trafiły do policjantów z wybranych jednostek garnizonu. W codziennej służbie wykorzystywane będą przez mundurowych z Grudziądza, Torunia, Chełmna i Świecia, a zatem tych funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na Autostradzie A-1, na odcinku koncesjonowanym przez GTC.

Policjanci  z Komend Miejskich Policji w Grudziądzu i Toruniu, a także Komend Powiatowych Policji w Chełmnie oraz Świeciu otrzymali nowe urządzenia do kontroli stanu trzeźwości. W miniony piątek (19.05.17) Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podinsp. Maciej Zdunowski przekazał na ręce podinsp. Tomasza Szczygła Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu, insp. Macieja Lewandowskiego Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, nadkom. Andrzeja Szczepańskiego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie oraz asp. szt. Mariusza Pytela  Z-cy Naczelnika WRD Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, 4 testery bezustnikowe. Nowe urządzenia do kontroli stanu trzeźwości, które na początku maja przekazał mundurowym Szef Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego zakupiła firma Gdańsk Transport Company S.A. Trafiły one do tych jednostek, których policjanci pełnią służbę na Autostradzie A-1, na odcinku koncesjonowanym przez GTC.

Dzięki nowoczesnym i praktycznym w użyciu urządzeniom służącym do pomiaru stanu trzeźwości funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przekazane tester pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne zagrożenie.

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska