Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Eliminacje Wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 29.05.2017

W minioną sobotę odbyły się eliminacje wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest jedną ze stałych form profilaktycznej pracy służb ruchu drogowego, której celem jest m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się do drogach.

Najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Szubina, Łasina, Radomic, Kozielca, Wielkiej Łąki i Więsławic oraz gimnazjów z Grabkowa, Brodnicy, Radomic, Łasina, Koronowa, a także Złotnik Kujawskich rywalizowały w finale eliminacji wojewódzkich XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Zawody odbyły się w minioną sobotę (27.05.17) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu. W turnieju wzięło udział 12 drużyn (6 drużyn ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów).

Uczestnicy zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: test znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód. Korytarz z desek, łezka, slalom z ograniczeniem czy slalom kółkowy „żmijka” to tylko niektóre z przeszkód, jakie musieli pokonać zawodnicy. Nie zawsze jednak udawało im się to zrobić bezbłędnie. Sędzią głównym całego turnieju był podkom. Robert Jakubas z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, natomiast tor sprawnościowy jazdy na rowerze sędziowali podkom. Joanna Karpińska oraz asp. szt. Jerzy Fik z WRD KWP w Bydgoszczy.

Do XL Ogólnopolskiego Finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z naszego województwa zakwalifikowały się drużyny, które zajęły I miejsce:      

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie w składzie: Jakub Spychała, Filip Grzelak, Zuzanna Kubiak, Magdalena Kawecka,
• Gimnazjum w Grabkowie w składzie: Dominika Olak, Julia Dąbrowska, Mateusz Chojnacki.

W kategorii drużynowej II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Więsławicach, a na III miejscu zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa w Radomicach. W kategorii drużynowej wśród Gimnazjum II miejsce zajęło Gimnazjum w Radomicach, a III miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Koronowie.    

Puchary w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały dla drużyn, zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, wręczył Naczelnik WRD KWP w Bydgoszczy podinsp. Maciej Zdunowski.

W kategorii indywidualnej najlepszymi zawodnikami okazali się:
Dominika Olak z Gimnazjum w Grabkowie oraz Stanisław Lewicki ze Szkoły Podstawowej w Radomicach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za osiągnięte wyniki, a zwycięzcom życzymy powodzenia w XL Finale Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który obędzie się w dniach 12-14 czerwca w Nidzicy, woj. warmińsko-mazurskie.

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska