Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 29.05.2017

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny prowadzona była akcja „Alkohol i narkotyki”. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.

Wczoraj (28.05.17) o 6.00 rozpoczęła się trwająca dobę ogólnopolska akcja „Alkohol i narkotyki". Działania te miały na celu przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących i pieszych, będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

W naszym województwie w akcji łącznie wzięło udział 444 policjantów, którzy podczas kontroli sprawdzili trzeźwość 7 636 kierujących pojazdami. 34 kierujących, których zachowanie budziło wątpliwości funkcjonariuszy, że mogą być pod wpływem zakazanych środków zostało sprawdzonych narkotesterami. Urządzenia te dają natychmiastową odpowiedź czy osoba ta zażywała narkotyki. Tym razem podejrzenia funkcjonariuszy się nie potwierdziły.

Niestety, znaleźli się tacy, którzy pili alkohol i mimo to postanowili kierować podjazdem. Policjanci zatrzymali 25 nieodpowiedzialnych kierowców.

Ponownie apelujemy o rozsądek! Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

"Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu włocławskiego

"Alkohol i narkotyki" na drogach powiatu inowrocławskiego

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska