Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Przedwakacyjne spotkanie z dziećmi w ramach akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 12.06.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na zaproszenie Dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami. Zajęcia te miały na celu uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza teraz przed zbliżającymi się wakacjami.

W piątek (9.06.17) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkom. Joanna Karpińska i mł. asp. Remigiusz Rakowski spotkali się z uczniami klas 4-6 z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu. Zajęcia z uczniami odbyły się w ramach kontynuowanej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, skierowanej do rowerzystów. Funkcjonariusze omówili z dziećmi podstawowe elementy bezpiecznego poruszania się po drogach pieszego uczestnika ruchu oraz rowerzysty.

Zajęcia te były również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Podczas swojej wizyty policjanci wykorzystali furgon profilaktyczno-edukacyjny, który umożliwia dzieciom, w sposób atrakcyjny, poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie żywiołowo reagowali na poszczególne zagadnienia związane z tematyką bezpieczeństwa na drogach oraz wykazywały się bardzo dobrą znajomością tych zasad. Uczestnicy mieli także okazję wypróbować działanie alkogoogli, czyli specjalnych okularów, symulujących zachowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe. 

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak