Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend-Boże Ciało"

Data publikacji 19.06.2017

Akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało w kujawsko-pomorskim ponad 3000 policjantów. Niestety w naszym regionie, w wypadkach na drodze, zginęły 3 osoby. Policjanci zatrzymali 86 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Podczas działań „Bezpieczny weekend-Boże Ciało” policjanci reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także, czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

Ostateczne statystyki działań „Bezpieczny Weekend” przedstawiają się następująco: od środy od godz. 14:00 do północy z niedzieli na poniedziałek, na drogach kujawsko-pomorskiego doszło do 19 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 22 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali też ponad 330 kolizji.

Niestety, również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w cały kraju, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Takich kierowców policjanci zatrzymali 86.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • policyjna kontrola w trakcie działań #1
  • policyjna kontrola w trakcie działań #2
  • policyjna kontrola w trakcie działań #3

Plik MP3 - podkom. Przemysław Słomski

Ładowanie odtwarzacza...
1.58 MB
Plik MP3 - podkom. Przemysław Słomski