Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci na Barbarce , bo "Kręci ich bezpieczeństwo"

Data publikacji 03.07.2017

W minioną sobotę w ramach kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo” na terenie Osady Leśnej na Barbarce toruńscy policjanci edukowali mieszkańców i nakierowywali ich uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Była to doskonała okazja, by oznakować swój jednoślad, rozwiązać quiz, czy sprawdzić sił na torze przeszkód. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę - 5 lipca, pomiędzy 11:00 a 14:00 policjanci będą czekać na mieszkańców Torunia na osiedlu Na Skarpie.

W minioną  sobotę (1.07.17) od 13:00 do 19:00 ramach działań " Kręci mnie bezpieczeństwo" na terenie Osady Leśnej na Barbarce policjanci edukowali mieszkańców i nakierowywali ich uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów.

W tym dniu funkcjonariusze z WRD KMP w Toruniu oraz z  KP Toruń Śródmieście, przeprowadzili akcję „Wakacje, rower i Ja". W trakcie spotkania mundurowi wszystkim chętnym znakowali rowery, każdy mógł spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym, na dzieci czekały kolorowanki i quizy. Każdy uczestnik mógł liczyć na elementy odblaskowe. Za pomocą alko i narkogoogli można było też przekonać się jak nieciekawie wygląda świat po zażyciu zakazanych używek i jak bardzo zakłócona jest wtedy precepcja. Tego dnia z Komendy Wojewódzkiej Policji Bydgoszczy przyjechał również  policyjny radiowóz profilaktyczny.

Do policjantów dołączyli również Strażnicy Miejscy,  z którymi też można było spotkać się podczas gier i zabaw związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, jak również podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy.

W zabawach wzięło także udział stowarzyszenie „Rowerowy Toruń”. Kolejne spotkanie planowane jest w najbliższą środę - 5 lipca. W godzinach od  11:00 do 14:00  policjanci będą czekać na mieszkańców Torunia i okolic na terenie Miasteczka Rowerowego na osiedlu Na Skarpie.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska