Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci w Miasteczku Rowerowym w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 06.07.2017

W trosce o mieszkańców Torunia i okolic policjanci zainicjowali spotkanie plenerowe w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". Przez kilka godzin na terenie Miasteczka Rowerowego na osiedlu Na Skarpie mundurowi edukowali mieszkańców i nakierowywali ich uwagę na bezpieczeństwo cyklistów. Funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji: można było zakłócić swoją percepcję zakładając alko i narkogogle, rozwiązać quiz i sprawdzić sił na torze.

Wczoraj (5.07.17) w godzinach od 11:00 do 14:00 na terenie Miasteczka Rowerowego na osiedlu „Na Skarpie” w Toruniu policjanci edukowali mieszkańców i zwracali ich uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są rowerzyści. Spotkanie plenerowe zostało zorganizowane w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W tym dniu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji KMP w Toruniu przeprowadzili akcję „Wakacje, rower i Ja". Można było spróbować swoich sił na torze sprawnościowym oraz sprawdzić umiejętności biorąc udział w konkursie bezbłędnego przejazdu po Miasteczku Rowerowym. Na dzieci czekały kolorowanki i quizy. Zakładając alko i narkogogle można było przekonać się jak w przybliżeniu działa nasz mózg i widzi nasze oko po zażyciu używek w trakcie chodzenia lub jazdy na rowerze. Każdy uczestnik mógł liczyć na ratujące życie odblaski. Prosto z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przyjechał też policyjny radiowóz profilaktyczno-edukacyjny.

Do policjantów dołączyli również Strażnicy Miejscy uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Do spotkania dołączył również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.

To już drugie spotkanie w ramach tego projektu. Ostatnie miało miejsce w minioną sobotę na terenie Osady Leśnej Barbarka.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska