Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” - Archiwum po 2015 roku - Policja Kujawsko-Pomorska

Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Data publikacji 17.07.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci, przez trzy dni brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość". Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Akcja kujawsko-pomorskich policjantów rozpoczęła się w piątek 14 lipca i trwała do niedzieli 16 lipca br. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość ale również kontrolowali ich stan trzeźwości, sprawdzali także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. 

W akcji łącznie wzięło udział 825 policjantów. Podczas jej trwania kujawsko-pomorscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 5 tys. pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 2.154 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w wyniku czego nałożyli 2.068 mandatów karnych na kierujących pojazdami.

Działania są cyklicznie powtarzane, gdyż nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyną zdarzeń drogowych. Ponownie apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! 

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz