Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wzięli udział w audycji Radia PiK

Data publikacji 18.08.2017

Kolejny już raz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wzięli udział w audycji Radia PiK. Tym razem mowa była o bezpieczeństwie rowerzystów.

Wczoraj (17.08.17) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy mł. insp. Maciej Zdunowski - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz asp. Remigiusz Rakowski brali udział w audycji Radia PiK poświęconej bezpieczeństwu rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania słuchaczy dzwoniących do studia i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pytania dotyczyły m.in. przepisów ruchu drogowego związanych z pieszymi na ścieżkach rowerowych oraz możliwości korzystania z chodnika przez cyklistów.

W trakcie audycji policjanci zachęcali rowerzystów do używania kasków ochronnych i noszenia kamizelek odblaskowych szczególnie w okresie ograniczonej widoczności. Apelowali również o kulturę na drodze i wzajemny szacunek wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W audycji udział wzięli także przedstawiciele innych instytucji, służb i stowarzyszeń działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska