Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2017

19 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. W 2005 Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Corocznie na świecie co 30 sekund w wypadku drogowym ginie jedna osoba. Tragedia ta przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. Ich rodziny cierpią, borykają się z problemami, czasami tracą jedynego żywiciela rodziny, a dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy aktywnie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jednym z jego elementów było uczestnictwo we mszy św. odprawionej przez Kapelana kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałata Stanisława Kotowskiego w intencji ofiar wypadków drogowych. Po nabożeństwie policjanci wspólnie z „grupą pierwszej pomocy” Polskiego Czerwonego Krzyża, działającą przy XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, zorganizowali spotkanie przed Katedrą Bydgoską na ul. Farnej 2, chcąc zwrócić uwagą na ten bardzo ważny problem. Uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy chętny mógł także na fantomach przećwiczyć swoje umiejętności. Była to też okazja, by omówić podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się podczas wypadku drogowego.

Funkcjonariusze nie zapomnieli także o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, którzy w wypadkach komunikacyjnych stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka. Mundurowi, w trosce o bezpieczeństwo pieszych, rozdawali mieszkańcom Bydgoszczy elementy odblaskowe, a także przypominali, że coraz szybciej zapada zmrok i częściej będziemy poruszać się po drogach przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dlatego, musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz korzystaniu z elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg.

PAMIĘTAJMY - SZANUJMY SWOJE ŻYCIE I ŻYCIE INNYCH TO PRZECIEŻ NAJCENNIEJSZY DAR.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Toruniu

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Tucholi

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Bydgoszczy

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Żninie

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Lipnie

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...