Archiwum po 2015 roku

Policja Kujawsko-Pomorska

Podsumowanie działań „Bezpieczne drogi wojewódzkie”

Data publikacji 04.12.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne drogi wojewódzkie”. Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na nadzorowanych drogach wojewódzkich.

W miniony piątek (1.12.17) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczne drogi wojewódzkie”. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji funkcjonariusze monitorowali ruch na nadzorowanych drogach wojewódzkich. Podczas policyjnych działań czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji łącznie wzięło udział 225 policjantów, którzy skontrolowali 1402 pojazdy. Funkcjonariusze sprawdzili podczas działań trzeźwość 2 175 kierowców. Okazało się, że trzech z nich nie powinno wsiadać "za kółko".

Mundurowi ujawnili 604 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami oraz 39 popełnionych przez pieszych. W wyniku działań mundurowi zatrzymali 5 praw jazdy oraz zatrzymali 77 dowodów rejestracyjnych. Ponadto, policjanci zatrzymali również 2 kierowców, którzy kierowali pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdu.

Od stycznia do października na drogach wojewódzkich w naszym regionie doszło do 177 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 196 zostało rannych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę na drodze!   

 

Podsumowanie policyjnej akcji „ Bezpieczne drogi wojewódzkie”

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska