Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Policyjna grupa „SPEED” zatrzymała motocyklistę, który usiłował uniknąć kontroli

Data publikacji 04.11.2019

Mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” zatrzymali motocyklistę, który próbował uniknąć kontroli, bo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna poniesie również konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony piątek (1.11.19) mundurowi z grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 10 w powiecie toruńskim. Podczas przejazdu przez miejscowość Czernikowo nieznakowane policyjne bmw wyprzedził motocyklista. Kierujący jednośladem, wykonując ten manewr, wyjechał na powierzchnię wyłączoną z ruchu. Ponadto motocykl nie miał z tyłu tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca, widząc to, zignorował ich polecenia, przyśpieszył i rzucił się do ucieczki. W miejscowości Zębówiec motocyklista zawrócił i skierował się w kierunku miejscowości Mazowsze, gdzie skręcił w kierunku powiatu lipnowskiego. Tam, wjechał na jedną z posesji, gdzie uderzył w metalowy garaż, uszkadzając jego drzwi i zaczął uciekać pieszo.

Policjanci wybiegli z radiowozu i po chwili obezwładnili uciekiniera. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. 23-latek miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. 

Teraz za ucieczkę przed policją grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia. Mężczyzna poniesie również konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...