Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

JECHAŁA Z PRĘDKOŚCIĄ 200 KM/H - zatrzymali ją policjanci grupy SPEED

Data publikacji 20.05.2020

Kierująca mercedesem pędziła z prędkością 200km/h na drodze krajowej numer 5, przy ograniczeniu w tym miejscu do 90km/h. Kobieta została zatrzymana przez żnińskich policjantów z grupy "Speed”.

Coraz częściej na drogach powiatu żnińskiego dochodzi do znacznego przekraczania dozwolonej prędkości. Zapał kierowców studzą policjanci z grupy „Speed”, czego efektem, w czwartek (19.05)  w godzinach popołudniowych, było zatrzymanie kierującej osobowym mercedesem. Mieszkanka powiatu, która nie zastosował się do obowiązującego ograniczenia 90 km/h poruszała się  z prędkością 200km/h. Wykroczenie zarejestrował wideorejestrator. Policjanci ukarali kobietę mandatem w maksymalnej wysokości za to wykroczenie i punktami karnymi.

Autor: st.sierż. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...