WIADOMOŚCI

Wróćmy bezpiecznie z wakacji - policjanci rozpoczynają działania „OSTATNI WEEKEND WAKACJI”

Data publikacji 30.08.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają dzisiaj na drogach działania „OSTATNI WEEKEND WAKACJI”. Akcja potrwa do niedzieli (1.09.19). Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale również, a może przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Zaczynający się dziś weekend jest ostatnim wakacyjnym weekendem. Z uwagi na piękną pogodę, a także to, że wielu z nas powroty z wakacji odkłada na ostatni moment, w tych dniach należy spodziewać się  zwiększonego natężenia ruchu pojazdów. Dlatego na drogach naszego województwa pojawi się większa ilości patroli ruchu drogowego, a policjanci podczas działań „OSTATNI WEEKEND WAKACJI” korzystać będą nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z motocykli i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

Policjanci będą głównie:

- ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!  Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń!

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci ruchu drogowego w najbliższą niedzielę (1.09.19) w godz. 10.00-17.00 wezmą udział w działaniach informacyjno-edukacyjnych na terenie MOP Machnacz Południe przy autostradzie A1, organizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy wsparciu innych służb oraz podmiotów. Akcja edukacyjna skierowana będzie do wszystkich użytkowników dróg i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PODRÓŻNYCH.

 

„Ostatni weekend wakacji” na drogach pow. radziejowskiego

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant prowadzi kontrole
  • Policjant z "lizakiem" prowadzi kontrole