WIADOMOŚCI

Amator słodkości może teraz gorzko pożałować swojej decyzji

10 lat więzienia grozi 28-letniemu grudziądzaninowi, który włamał się do supermarketu i ukradł 3 paczki "żelków". Mężczyzna, by zdobyć słodycze o wartości 8 zł, uszkodził mienie na łączną sumę strat 3 000 zł. Amator słodkości szybko został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.08.19) około 22:30. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że doszło do kradzieży z włamaniem w jednym z supermarketów. Na miejsce został wysłany patrol, który od okolicznych świadków ustalił, że kilka minut wcześniej młody mężczyzna wybił szybę wystawową w sklepie, wszedł do środka, a stamtąd wyniósł jakąś rzecz.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za włamywaczem, którego szybko namierzyli kilka ulic dalej. Zatrzymanym okazał się 28-letni grudziądzanin, a rzeczą którą ukradł okazały się… 3 paczki "żelków" o wartości 8 zł. Mężczyzna, by wynieść słodycze ze sklepu, wybił szybę i uszkodził drzwi na łączną kwotę 3000 zł! 28-latek był pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska