Poniedziałkowy poranek pod znakiem akcji "Trzeźwy kierujący" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poniedziałkowy poranek pod znakiem akcji "Trzeźwy kierujący"

Data publikacji 10.09.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczorajszego ranka wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 11 201 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 21 kierujących „na podwójnym gazie”.

Wczoraj (9.09.19) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 8.30. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 77 policjantów ruchu drogowego i 48 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 201 kierujących i ujawnili 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 10 w stanie po użyciu alkoholu. Znalazł się również jeden rowerzysta, który zdecydował się na jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy i 2 dowody rejestracyjne. Poza tym 3 kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący traci też prawo jazdy.

 

"Trzeźwy kieruący" w powiecie inowrocławskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie grudziądzkim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie mogileńskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie świeckim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie aleksandrowskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie sępoleńskim

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Patrol ruchu drogowego prowadzi kontrole w ramach akcji "Trzeźwy kierujący"
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowcy volkswagena
  • Patrol ruchu drogowego kontroluje trzeźwość kierowcy bmw
  • Policjant sprawdza trzeźwość kierowcy TIR-a
  • Policjant sprawdza trzeźwość motocyklisty
  • Policjant sprawdza trzeźwość traktorzysty
  • Policjant zatrzymał do kontroli kierowcę i sprawdza jego trzeźwość
  • Policjant kontroluje kierowcę IVECO
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierującego