WIADOMOŚCI

„Bezpieczna droga do szkoły” razem z policjantami ze Szwederowa

Data publikacji 11.09.2019

Policjanci z komisariatu na Szwederowie kontynuują cykl spotkań profilaktycznych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Tym razem zajęcia odbyły się w Przedszkolu nr 24 przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy.

W trakcie wizyty sierż. szt. Adrian Cieślewicz oraz sierż. szt. Dawid Wełnicki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii omówili z przedszkolakami podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu to jedno z priorytetowych działań w zakresie realizowanej profilaktyki. Policjanci przypominali o zachowaniu ostrożności znajdując się w pobliżu jezdni, a także w trakcie korzystania z przejść dla pieszych. Wskazywano na konieczność poruszania się po właściwej stronie drogi w przypadku braku chodnika oraz na to, jak ważne jest noszenie odblasków.

Realizując wspomniane zajęcia, zdecydowano, aby w drugim etapie pogadanki zaprosić przedszkolaków na specjalnie stworzone przez policjantów przejście dla pieszych, znajdujące się na boisku szkolnym, dzięki czemu mogli oni zaprezentować w praktyce to, czego nauczyli się podczas spotkania.

Ogromną atrakcją dla dzieci była policyjna maskotka „Polfinek”, która wraz z funkcjonariuszami odwiedziła przedszkole. Najmłodsi zaskoczyli natomiast swoją dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz aktywnością w trakcie zajęć. W nagrodę wręczono odblaski, kolorowanki i inne gadżety nawiązujące do podejmowanej tematyki.

Autor: sierż. sztab. Adrian Cieślewicz/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci z dziećmi przed placówką. Zdjęcie grupowe na namalowanym na placu przejściu dla pieszych.
  • Dzieci przechodzą przez przygotowane przejście dla pieszych pod okiem policjantów.
  • Polfinek i policjanci rozmawiają z dziećmi w sali.
  • Policjanci podczas zajęć z dziećmi w sali.
  • Zdjęcie grupowe policjantów z dziećmi w sali przedszkolnej.