Pijany i bez uprawnień ujęty przez świadków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany i bez uprawnień ujęty przez świadków

Data publikacji 02.10.2019

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, który został ujęty przez obywateli w Potulicach. Dzięki ich natychmiastowej reakcji i zdecydowanemu działaniu kompletnie pijany 38-latek został wyeliminowany z ruchu, po czym usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (30.09.19). Krótko po 20.00 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie sklepu w Potulicach obywatele ujęli pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci podczas rozmowy, jak się okazało, z będącymi poza służbą funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Potulicach, ustalili, że w rejon sklepu, przy którym stali przyjechał mercedes. Wysiadł z niego kierowca, a gdy przechodził obok zgłaszających ci wyczuli od niego alkohol. Po chwili mężczyzna wrócił i chciał odjechać, wtedy też został przez nich zatrzymany, a na miejsce wezwano policję.

Szybko okazało się, że funkcjonariusze potulickiego zakładu karnego „mieli nosa”. W organizmie zatrzymanego kierowcy alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu. Co więcej, okazało się, że mieszkaniec gminy Szubin w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a auto, które prowadził nie miało aktualnych badań technicznych. 

38-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie też za jazdę bez uprawnień, a by odzyskać dowód rejestracyjny musi najpierw odwiedzić diagnostę. 
Zachowanie 38-latka oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska