WIADOMOŚCI

Podsumowanie akcji "Prędkość” na drogach naszego województwa

Data publikacji 07.10.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w obszarze zabudowanym.

Akcja „Prędkość”, którą policjanci prowadzili w miniony piątek (4.10.19) to jedna z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Trwała ona od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

Głównym celem akcji było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas kontroli policjanci zwracali uwagę także na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 244 policjantów ruchu drogowego oraz 6 policjantów innych komórek. Skontrolowali1 574 pojazdy. Funkcjonariusze ujawnili 650 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. Podczas działań stróże prawa namierzyli też 2 osoby poszukiwane.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant drogówki mierzy prędkość nadjeżdżającego auta
  • Policjant w ramach akcji Prędkość kontroluje kierowcę TIR-a
  • Policjant drogówki rozmawia z kierowcą osobówki