Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Włocławka zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy kradli metalowe elementy z jednej z hurtowni w mieście. Mężczyźni sądzili, że w ciągu dnia nie zwrócą niczyjej uwagi i bez problemu wyniosą łupy. Czujność właściciela obiektu i sprawne działanie funkcjonariuszy pokrzyżowało im plany. Mieszkańcy Włocławka odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

W piątkowe popołudnie (04.10.19) dyżurny włocławskich policjantów uzyskał informację o dwóch mężczyznach, którzy postanowili szybko i łatwo wzbogacić się cudzym kosztem. W celu realizacji swoich planów włamali się na teren jednej z hurtowni, skąd wynosili różnego rodzaju elementy. 

Policjantów powiadomił o tym fakcie zaniepokojony właściciel, który dostrzegł penetrujących teren zakładu nieproszonych „gości”. Na miejscu szybko zjawili się nieumundurowani funkcjonariusze, którzy zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku. Policjanci ustalili, że mężczyźni wyrwali z zawiasów drzwi wejściowe do magazynu i wynieśli stamtąd metalowe elementy do zaparkowanego nieopodal samochodu. Zdążyli obłowić się na kilka tysięcy złotych.

23-latek i 28-latek spędzili noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli od funkcjonariuszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...