Zatrzymania z narkotykami i kradzieżami rowerów w tle - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymania z narkotykami i kradzieżami rowerów w tle

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci z bydgoskiej komendy wspólnie z kolegami ze śródmiejskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Podczas czynności „wpadł” również jego „kolega”, który przyjechał do niego skradzionym rowerem. Okazało się, że mężczyzna w ostatnim czasie ukradł łącznie 13 jednośladów. Tyle też usłyszał zarzutów kradzieży.

Do aresztu trafił 22-latek, który został zatrzymany przez bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową wspólnie z kryminalnymi z bydgoskiego Śródmieścia. Zatrzymanie mężczyzny i zabezpieczenie u niego znacznej ilości narkotyków było możliwe dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy. Łącznie w miejscu zamieszkania bydgoszczanina policjanci zabezpieczyli ponad 93 gramy amfetaminy w zawiniątkach z czarnej folii oraz w woreczkach strunowych  oraz 39 gramów zielonego suszu.

Na miejscu okazało się, że działania policjantów muszą być prowadzone dwutorowo, gdyż w tym czasie do zatrzymanego przyjechał rowerem jego „kolega”. Oczywiście został on wylegitymowany, a jednoślad sprawdzony w policyjnych systemach informatycznych. Wyszło na jaw, że rower jest kradziony. 37-latek został zatrzymany. W toku postępowania policjanci udowodnili mu łącznie 13 kradzieży rowerów o łącznej wartości ponad 19 tysięcy złotych. Mężczyzna dokonywał ich na terenie całego miasta. Już usłyszał zarzuty.

Natomiast 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a w konsekwencji przed oblicze sądu. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował mężczyznę na 3 miesiące w związku z zarzutami, jakie „właściciel” zabronionych środków usłyszał. Było to posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z mężczyzn do 5 lat.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • zabezpieczona amfetamina w zawiniątkach z czarnej folii oraz marihuana
  • Wszystkie zabezpieczone przedmioty należące do 22-latka, w tym narkotyki, woreczki strunowe, wagi elektroniczne, telefony i pieniądze.
  • worek z suszem roślinnym podczas ważenia
  • "strunówki"  z suszem podczas ważenia
  • policjant prowadzi zatrzymanego do KMP w Bydgoszczy
Ładowanie odtwarzacza...