Zapobiegła dalszej jeździe pijanego kierowcy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zapobiegła dalszej jeździe pijanego kierowcy

Data publikacji 17.10.2019

Ekspedientka jednego ze sklepów w Inowrocławiu udaremniła pijanemu kierowcy "dostawczaka" dalszą podróż. Dzięki determinacji kobiety i dwóm innym przechodniom kompletnie pijany mężczyzna nie wyruszył w drogę. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy.

W miniony wtorek (15.10.19) około 14.00 do jednego ze sklepów, samochodem dostawczym, przyjechał mężczyzna. Wziął z półki dwa piwa i skierował się do lady, by za nie zapłacić. Wtedy ekspedientka wyczuła od niego alkohol, a jego zachowanie rozwiało jej wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny. Kobieta stanowczo odmówiła srzedaży alkoholu więc klient opuścił sklep. Gdy tylko wsiadł do samochodu i włączył silnik, sprzedawczyni podbiegła do pojazdu, otworzyła drzwi i spowodowała, że mężczyzna nie mógł odjechać. Po tym, jak wołała o pomoc, w sukurs kobiecie przybyli dwaj mężczyźni. Przytrzymali kierowcę do czasu przybycia wezwanego patrolu.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 47-letniego kierowcy, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata uprawnień.

W tym miejscu należy pogratulować determinacji i konsekwencji sprzedawczyni sklepu. Nie tylko nie sprzedała alkoholu pijanemu klientowi, ale też nie dopuściła do tego, by kierowca w takim stanie kontynuował jazdę. Dzięki takim postawom z dróg eliminowani są ci, którzy wiozą śmierć. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska