WIADOMOŚCI

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy wypadku na ul. Jana Pawła II

Bydgoscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną sobotę (26.10.2019) na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Kierujący fordem focusem potrącił dwóch mężczyzn przechodzących przez przejście dla pieszych. Obaj z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali. Okazało się, że kierowca forda był pijany. Dzisiaj (29.10.2019) sąd aresztował go na trzy miesiące.

W sobotę (26.10.2019) około godziny 18:30 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszych.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili ten fakt i rozpoczęli ustalenia okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kierujący fordem 33-latek potrącił, na oznakowanym przejściu dla pieszych, dwóch mężczyzn w wieku 36 i 46 lat. Obaj z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do bydgoskich szpitali. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości kierującego fordem bydgoszczanina. Okazało się, że 33-latek prowadził auto mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. W konsekwencji trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania wypadku, w którym pokrzywdzeni doznali ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.10.2019) bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie aresztu i skierował go do sądu. Sędzia po zapoznaniu się dzisiaj (29.10.2019) ze zgromadzonym materiałem przychylił się do wniosku i aresztował 33-latka na trzy miesiące.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska