Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali ruch pojazdów na Rondzie Grunwaldzkim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Dzisiaj (06.11.2019) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu w rejonie Ronda Grunwaldzkiego w Bydgoszczy. Policyjne kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu, która namierzyła takiego kierowcę, informowała znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej patrol „drogówki”. Mundurowi zatrzymywali niezdyscyplinowanego kierowcę i rozliczali za popełnione wykroczenie.

W trakcie działań policjanci ujawnili sześciu kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Pięciu z nich ukaranych zostało mandatem karnym, a jeden pouczony.

Przypomnijmy, że za niestosowanie się do czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator grozi grzywna w wysokości od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Policjant może też odstąpić od ukarania mandatem karnym i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Przejeżdżanie na czerwonym świetle.
  • Wjazd pojazdu na rondo na czerwonym świetle widoczne na ekranie monitora.
  • Skręcanie w prawo na czerwonym świetle widoczne na ekranie monitora.
  • Wjazd pojazdu dostawczego na rondo na czerwonym świetle widoczne na ekranie monitora.
  • Wjazd pojazdu na rondo na czerwonym świetle.
  • Wjazd pojazdu osobowego na rondo na czerwonym świetle.