Pierwszy etap konkursu „Młodzi i Bezpieczni” za nami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pierwszy etap konkursu „Młodzi i Bezpieczni” za nami

Data publikacji 08.11.2019

Dzisiaj (08.11.2019) w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy odbył się pierwszy etap konkursu „Młodzi i Bezpieczni” organizowanego przez bydgoskich policjantów wraz ze Strażą Miejską w Bydgoszczy, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Zespołem Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Do udziału w konkursie zgłosiło się łącznie 107 uczniów z 12 bydgoskich szkół średnich. Z samego rana w budynku energii odnawialnej ZS Mechanicznych uczniowie przystąpili do rywalizacji. Młodzież miała do rozwiązania pisemny test wiedzy (jednokrotnego wyboru) z zakresu znajomości przepisów Prawa o Ruchu Drogowym składający się z 20 pytań. Jury konkursowe po sprawdzeniu testów wyłoniło 29 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów i tym samym zakwalifikowali się do finałowego etapu konkursu, który odbędzie się w dniu 22.11.2019 roku w ZS Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunowie otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe, które mają za zadanie poprawić ich widoczność po zmroku. Zwycięzcom I etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rywalizacji.

Głównymi celami konkursu "Młodzi bezpieczni" są: popularyzacja obowiązujących przepisów prawnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, edukacja w celu kształtowania odpowiednich postaw i zachowań w ruchu drogowym, a także rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Bydgoszczy

Autor: asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Organizatorzy podczas rozpoczęcia spotkania przemawiają do uczestników konkursu.
  • Uczestnicy spotkania. Przemawiają organizatorzy.
  • Uczniowie rozwiązujący testy.
  • Sprawdzanie testów  przez policjantów.
  • Praca komisji konkursowej podczas sprawdzania testów.
  • Loga organizatorów konkursu.