Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego w przedszkolu w Osielsku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego w przedszkolu w Osielsku

Data publikacji 04.12.2019

W miniony poniedziałek (02.12.2019) w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Osielsku pojawili się specjalni goście. Przedszkolaków odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze podczas spotkania przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na podwórku, w domu czy w przedszkolu. Wspomnieli również, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach i z chęcią odpowiadały na zadawane pytania. „Serduszka” i „Słoneczka” popisały się szeroką wiedzą w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze.

Niecodziennych wrażeń i prawdziwej frajdy dostarczyło dzieciom Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, które przywieźli ze sobą policjanci. Dzięki niemu przedszkolaki w formie zabawy mogły w praktyce przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dzięki tubie edukacyjnej „Widoczni - bezpieczni” policjanci wytłumaczyli najmłodszym dlaczego tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych podczas spacerów i wycieczek. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmierzch nawet najmniejszy odblask umieszczony na odzieży wierzchniej w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym również naszych najmniejszych pociech. Dzieci doskonale zdawały sobie z tego sprawę, informując policjantów o tym, że na co dzień korzystają z odblasków bo przez nie są bardziej bezpieczne i widoczne dla kierowców.

Autor: asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci prowadzą zajęcia z dziećmi.
  • Policjanci prowadzą zajęcia z dziećmi przy pomocy miasteczka ruchu drogowego.
  • Policjanci podczas prelekcji dla dzieci.
  • Uczestnicy spotkania podczas zajęć.
  • Policjant rozmawia z dziećmi.
  • Policjant prezentuje dzieciom działanie magicznej tuby.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania (zdj nr 2)