WIADOMOŚCI

Fordońscy policjanci kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury to duże niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych. Z tego też względu dzisiaj (05.12.2019) dzielnicowy z komisariatu w Fordonie sierż. szt. Marcin Rudewicz wspólnie ze strażnikiem miejskim Mariuszem Kolendą z Referatu w Fordonie skontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni.

Mroźne dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby bezdomne szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać. Wszystkie napotkanie bezdomne osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie miasta Bydgoszczy placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg. 

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia. Bydgoska policja,  jak co roku, ponownie apeluje do mieszkańców, aby o osobach bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi Policji tel. 997, 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej  986. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy.

Autor: asp. szt. Łukasz Lewandowski/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska