W szafie uprawiał konopie indyjskie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W szafie uprawiał konopie indyjskie

Data publikacji 05.12.2019

Policjanci bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali bydgoszczanina, który w miejscu zamieszkania uprawiał krzewy konopi indyjskich, ale nie tylko. Policjanci zabezpieczyli u niego również suszące się kwiatostany konopi oraz ponad 200 gramów zielonego suszu.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy w miniony wtorek (03.12.2019) zapukali do drzwi budynku przy ul. Rolnej w Bydgoszczy. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tego lokalu ma związek z narkotykami. Podczas przeprowadzonego przeszukania ich ustalenia się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń mundurowi ujawnili szafę, a w niej cztery rosnące krzewy konopi indyjskich. To jednak nie było wszystko. Zabezpieczono jeszcze suche kwiatostany konopi oraz ponad 200 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana.

„Właściciel” zabronionych substancji został zatrzymany. To 32-letni bydgoszczanin. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj (05.12.2019) sąd zastosował wobec 32-latka policyjny dozór.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Uprawa konopi indyjskich w szafie.
  • Doniczki z rosnącymi krzakami konopi indyjskich.
  • Zabezpieczony susz roślinny.
  • Suszące się kwiatostany konopi indyjskich.