Policjanci z Nakła szkolili pedagogów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Nakła szkolili pedagogów

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzili szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu. Szkolenie dotyczyło problematyki środków odurzających.

Wczoraj (04.12.19) Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zorganizowała szkolenie dla pedagogów szkolnych z terenu powiatu nakielskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono policjantów zajmujących się w nakielskiej jednostce pracą z młodzieżą- sierż. szt. Marcina Pilch i mł. asp. Zofię Wrzeszcz oraz przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - p. Patrycję Machoń.
Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy na temat środków psychoaktywnych, ich identyfikacji oraz skutków zażywania. W trakcie spotkania zaprezentowano walizkę edukacyjną zawierającą akcesoria jakie wykorzystywane są przez młodzież do zażywania i przechowywania środków odurzających. Funkcjonariusze omówili również konsekwencje prawne jakie może ponieść osoba nieletnia w związku z posiadaniem i udzielaniem  środków odurzających.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówiła przykładowe składy chemiczne substancji odurzających, obrazując równocześnie,  jak negatywny wpływ mają na organizm człowieka. Wspomniała również ile i jakie przypadki zatruć zostały odnotowane w ostatnim czasie na terenie powiatu nakielskiego. 

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • uczestnicy szkolenia słuchają wykładu
  • kobieta przemawia do uczestników szkolenia
  • policjantka przemawia do uczestników szkolenia