Policyjna grupa „SPEED” na DK - 91 - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjna grupa „SPEED” na DK - 91

Data publikacji 06.12.2019

Policjanci z grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 91. Wspólna akcja funkcjonariuszy z województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań na całej tej trasie nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

Wczoraj (05.12.19) w godzinach 9:00-17:00 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 91. W akcję włączyli się policjanci z dwóch województw – kujawsko-pomorskiego (Toruń, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Chełmno, Świecie) oraz łódzkiego (Kutno). Akcja odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy. 
 
Podczas wczorajszych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali blisko 180 kierowców. Ponad 100 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.
 
Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „SPEED” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.
 
Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.
 
Przypomnijmy, że zespoły "SPEED" działają w całym kraju od lipca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim w ich skład wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 
 
Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.
 
 
 
 
Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant RD mierzy prędkość nadjeżdżających aut
  • Policjanci z grupy SPEED stoją na chodniku
  • Policjant RD kontroluje kierującego toyotą
  • Policjant RD stoi na poboczu, a w tle radiowóz
  • Policjant RD zatrzymał audi do kontroli
  • Policjant RD daje znak kierowcy audi do zatrzymania
  • Policjant mierzy prędkość auta, a obok stoi radiowóz
  • Policjant RD mierzy prędkość, a obok stoi bmw nieoznakowane
  • Policjant mierzy prędkość rejestratorem, a obok stoi nieoznakowane bmw