Zadziałał w wolnym czasie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zadziałał w wolnym czasie

Data publikacji 23.12.2019

Policjant, który zwrócił uwagę na mężczyznę przeszukującego damską torebkę, wykazał się czujnością. Dzięki jego interwencji zagubiona gotówka wróciła do szczęśliwej właścicielki. Kobieta odzyskała ponad 5000 złotych.

Policjant Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy , który na co dzień pracuje w Grudziądzu, miał akurat wolny dzień. W sobotę (21.12) przed południem zwrócił uwagę na mężczyznę idącego naprzeciw niego, który gorączkowo przeszukiwał damską torebkę.

Policjant postanowił pójść za nim i obserwował co się wydarzy. W pewnym momencie mężczyzna wyrzucił do kontenera torebkę, a po chwili także portfel. To wydawało się zdecydowanie podejrzane. Policjant powiadomił o sytuacji kolegów z komendy i zdecydował się zatrzymać mężczyznę. Co się okazało?

64-letnie mieszkanka Grudziądza w pośpiechu wysiadając z samochodu do apteki zgubiła torebkę. A było w niej akurat nie mało pieniędzy, bo 2000 złotych i ponad 700 euro. Niestety torebkę tę znalazł 25-latek, który zamiast szukać właścicielki, a zapewne nie byłoby to trudne, bo wewnątrz były dokumenty, przywłaszczył sobie zgubę. Na szczęście na jego drodze pojawił się policjant.

64-latka odzyskała dokumenty, i co ważne pieniądze. Taka zguba zapewne byłaby kłopotem, a święta za pasem, więc zgubione pieniądze mogły być nie lada kłopotem.

Dla 25-latka, który znalazł tę torebkę odpowie za przywłaszczenie mienia, które znalazł. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do roku.

 

Autor: mł. insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz